7. august 2016

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 7. AUGUST 2016

169 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en dejlig løbedag. Det var ca. 18 grader med både sol og skyer men tørt.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup aarenstrup@aarenstrup.net

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. SEPTEMBER 2016

HUSK OGSÅ AT DELTAGE I HEDELANDSDYSTEN DEN 21. AUGUST 2016 - LÆS MERE PÅ WWW.HEDELANDSDYSTEN.DK - EN STOR DEL AF RUTERNE ER I HEDELAND.

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM (2,857 KM + 250 meter)
Magnus Biehl Nielander 15.03 Karlslunde Tri 13 år
Anton Holst 15.39   12 år
Mikkel F. Nielsen 16.07 IK Hellas 9 år
Ante Ziegler 16.10 *Reerslev 8 år
Karl Ziegler 16.11 *Reerslev 38 år
Patrick Rasmussen 16.15 *Hedehusene 9 år
Hjalte Omkvist 16.16 *Reerslev 7 år
Nicolai Tønnesen 16.40 *Køge 13 år
Cecilie Lassen 17.40   12 år
Jesper Lassen 17.41   40 år
Chris Nielsen 18.11 IK Hellas 50 år
Helena Nicolini 18.58 *Roskilde 9 år
Jan Nicolini 18.59 *Roskilde 43 år
Lyng Mellergaard 19.00 *Greve 10 år
Hans Mellergaard 19.02 *Greve 6 år
Frederik Harding 19.07 *Reerslev 8 år
Maya Schröder 19.29 Solrød A.M. 45 år
Kasper Granlund Thomsen 19.33 Greve Atletik 7 år
Lone Nicolini 20.00 *Roskilde 41 år
Amalie Eduardsen 20.01 *Svogerslev 11 år
Gabriella Witt Nicolini 20.02 *Roskilde 11 år
Lykke Sandholt 20.21 *Tune 44 år
Dicte Mellergaard 20.34 *Greve 8 år
Rasmus Emil Ryder Tønnesen 21.22 *Herfølge 11 år
Oliver E.A. 21.40 *Hellas 8 år
Pouline Gringer 21.50 Solrød A.M. 45 år
Claudia S. Elgaard 23.14 *Farum 7 år
Nikoline S. Elgaard 23.36 *Farum 7 år
Max Kobbernagel 23.40 *Hedehusene 6 år
Helle Romdal 24.14 Løb for Livet 58 år
Per Romdal 24.15 Løb for Livet 68 år
Randi Linea Tønnesen 24.15 *Herfølge 38 år
Per Ehbrecht 24.53   57 år
Camilla Sjøberg-Nielsen 25.42 *Tune 43 år
Kristina Kyhl Jeppesen 25.43 *Tune 44 år
Noah Bentzen 27.31   7 år
Rasmus Halberg Hoffmann 27.38 Team Silverback 5 år
Bonnie Halberg 27.39 Team Silverback 36 år
Natali Halberg 28.03 Team Silverback 11 år
Martin Hoffmann 28.22 Team Silverback 35 år
Nahla Bentzen 29.39   5 år
Pia Bentzen 29.39   54 år
Sally Kobbernagel 29.59 *Hedehusene 6 år
Storm Kobbernagel 30.25 *Hedehusene 11 år
Søren Dalby 30.26 *Hedehusene 46 år
Lauge Omkvist 31.42 *Reerslev 4 år
Nord Welvø 31.52 *Trekroner 4 år
Kenneth Omkvist 31.53 *Reerslev 40 år
Mal Jensen 31.54   7 år
Vilma Holst Jensen 32.01   4 år
Charlotte Holst 32.02   42 år
Poul Richard Rasmussen 35.06 Lynkineserne 72 år
RUTE 6 KM (6,610 KM + 250 meter)
Brian E.A 28.35 *Tune 38 år
Carsten Ilsøe 31.22 IK Hellas 58 år
Rene Jeppesen 31.49 Tune Trim 46 år
Michael Harder Nielsen 35.12 *Vallensbæk 41 år
Jan Andersen 36.23 *Greve 50 år
Frantz Remmer 36.56 Fløng Kondi 36 år
Jens Lohmann 38.01   45 år
Michael Sjøberg-Nielsen 38.21 De Blåøjede 46 år
Martin Nielander 38.43 Karlslunde Tri 48 år
Søren Normann Sørensen 38.59   49 år
Bente Roed 39.50 Team Roed 52 år
Ole Rosenkjær 40.19 *Ballerup  
Claus Roed 41.47 Team Roed 52 år
Niels Bierbum 42.14 Fløng Kondi 64 år
René Milholt 42.31 *Greve 37 år
Steen Wæde 43.30 Fløng Kondi 49 år
Tom Hansen 43.31 *Helsingør 46 år
Fie 44.09 *Albertslund 15 år
Otto Kristensen 44.15 Tune Trim 70 år
Jeanne Kongsdal 44.49 *Greve 36 år
Pernille Therkildsen 45.13    
Vibeke Zackariassen 45.18 Solrød A.M. 50 år
Helmer Kristensen 45.27 *Taastrup 66 år
Jesper Christensen 45.39 *Rønne 38 år
Henrik Göth 45.41 *København 40 år
Trine Kobbernagel 45.50 *Hedehusene 44 år
Steen Bryde 46.13   49 år
N. Kaas 46.57 Team Kaas 48 år
Cecilie Olah 48.58 *Tune 20 år
William Pekilidi 51.33   8 år
Nicholas Pekilidi 51.35   37 år
Peter Albert Hansen 1.02.00 *Gilleleje 65 år
Bitten Bacher 1.07.48 Fløng Kondi 68 år
Bent Madsen 1.09.17 *Hedehusene 85 år
Villads Sloth - løbet ca. 8 km 1.12.49 GAVL 9 år
Anders Sloth - løbet ca. 8 km 1.12.49 GAVL 38 år
N. P. Klas 1.21.41   11 år
RUTE 9 KM (8,855 KM + 250 meter)
Jens Mundeli-Jensen 40.23 Team Lynkineserne 49 år
Thomas Jensen 41.24   41 år
Victor Tvistholm Jørgensen 41.32 Karlslunde Tri 12 år
Jørgen Ole Jørgensen 41.40 Karlslunde Tri 49 år
Ulrik Poulsen 43.58   47 år
Jan Christensen 44.25 *Roskilde 52 år
Kasper Roslyng 44.56 TIK Løberne 42 år
Dorte Riehn-Kristensen 44.59 *Fløng 50 år
Paw Jensen 45.34 *Holte 33 år
Ulrik Rosenberg 47.46 *Solrød 48 år
Margit Olah 47.54 *Tune 54 år
Dan Ahrensberg 49.10 ALOT 52 år
Britt Mellergaard 49.22 *Greve 36 år
Kjeld-Ole Munk 50.10 *Greve 60 år
Gert Kongsdal 50.13 *Greve 36 år
Lone Rasmussen 51.08 *Vallensbæk 42 år
John Kluge 52.20 Løb for Livet 51 år
Ole Sørensen 53.16 *Roskilde 50 år
Jan Dam Kaas 53.44   44 år
Lene Korsgaard 54.02 Coop Idræt 68 år
Lars Ahn Pedersen 54.21 *Roskilde 43 år
Tilde (HUND) 54.24 Team Ehbrecht  
Ulla Ehbrecht 54.24 Team Ehbrecht 51 år
Karen Ravn 55.43 Løb for Livet 48 år
Lene Damsgaard 57.16 *Roskilde 43 år
Line Jakobi Østoft 57.16 *Roskilde 35 år
Ulla Rasmussen 57.30 Fløng Kondi 40 år
Bente Kirt 57.31 *Hedehusene 43 år
Anders Olsen 58.40   41 år
John Ø. Jensen 59.37 DCF, Roskilde 62 år
Lene Grue 1.00.33 Fløng Kondi 59 år
Christine L. Jepsen 1.01.17 *St. Merløse 37 år
Daniel Mortensen 1.01.57 *Karlslunde 33 år
Anette S. Elgaard 1.03.56 Fløng Kondi 39 år
Annet Thomsen 1.04.42 Greve Trim 45 år
Dorte Buresø 1.04.43 Greve Trim 45 år
Annisetta Petersen 1.04.48 Greve Trim  
Frida Rylander 1.36.44 *København 6 år
William 1.36.46   36 år
RUTE 12 KM (12,608 KM + 250 meter)
Alevander Faxø 58.08 Dogma Running Club 20 år
Rasmus Andersen 1.01.48 *Greve 40 år
Palle Sekshøj Christensen 1.02.03 TIK Løberne 60 år
Paul Johan Allaart 1.02.07 Fløng Kondi 59 år
Per Frederiksen 1.02.13 TIK Løberne 56 år
René Petersen 1.02.40 *Roskilde 48 år
Anders Flyng 1.03.26   40 år
Casper Garrelts 1.05.29 *Vallensbæk Strand 34 år
Steffen Holmann Olsen 1.05.42 Grant Thorntop 39 år
Jimmi Eiberg Jensen 1.07.00 *Roskilde 35 år
Tommy Sørensen 1.08.20 *Hvidovre 64 år
Casper Hansen 1.08.41   38 år
Olivia Gottlieb (løbevogn) 1.10.51   3 år
Henrik Dalby Damm 1.10.52 Fløng Kondi 51 år
Rene Juhl Andersen 1.10.56 Fløng Kondi 47 år
Stine Iversen 1.11.15 Fløng Kondi 35 år
Preben Christensen 1.12.32 Solrød A.M.  
Egon Kristiansen 1.14.24 Fløng Kondi 62 år
Brian Nørtoft Berntsen 1.14.46 *Hvidovre 47 år
Stephen Christensen 1.15.31 Novo Nordisk Løbeklub 45 år
Asger Jensen 1.15.55 *Roskilde 62 år
Katie Alice Sørensen 1.17.20 *Roskilde 62 år
Dorthe Høse Jensen 1.17.50 *Solrød Strand 45 år
Trine Mørk 1.18.44 *Hillerød 26 år
Niels Martin Pedersen 1.18.45 *Vanløse 38 år
Morten W. Breum 1.21.06 Fløng Kondi 36 år
Stefan Petersen 1.22.00 *Taastrup 53 år
Belinda Steinmann 1.22.33   38 år
Bent Larsen 1.22.33 Solrød A.M. 51 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM (2,857 KM + 250 meter)
Jørn Aarenstrup Rasmussen 38.56 Fløng Kondi 67 år
Pia Rasmussen 38.57 *Hedehusene 56 år
RUTE 6 KM (6,610 KM + 250 meter)
Bente Petersen 1.10.02 Fløng Kondi 70 år
Jette Jørgensen 1.11.10 Fløng Kondi 66 år
Kitty Kristiansen 1.11.11 Fløng Kondi 60 år
Marianne Samson 1.12.30 *København 54 år
Lennart Hansen 1.12.31   39 år
Dina F. Kaas 1.19.44 Team Kaas 45 år
Tine Kaas 1.19.53 *Roskilde 45 år
Gilbert Sloth - gået ca. 8 km 1.46.38 GAUL 7 år
Lotte Kjærside - gået ca. 8 km 1.46.40 GAUL 39 år
UDGÅET      
Anette Søndergård   Solrød A.M  
Comments