1. januar 2017

HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 1. JANUAR 2017

113 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb. Det var perfekt løbevejr - tørvejr, 7 grader og svag vind

Løbet havde besøg af TV LORRY og indslaget sendes i aften den 1. januar kl. 19.30

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup aarenstrup@aarenstrup.net

TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 5. FEBRUAR 2017

HUSK også at tilmelde dig HEDELANDS NATURTRAIL DEN 9. APRIL 2017.

Distancer 4,2 - 10 eller 21,1 km

LÆS MERE PÅ WWW.NATURTRAIL.DK ELLER FACEBOOK HEDELANDS NATURTRAIL

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

NAVN: TID: KLUB/*BY ALDER
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Bertram Nyegaard 13.03 Roskilde Svømning 12 år
Jonathan Nyegaard 14.59 Roskilde Svømning 9 år
Jette Filsøe 15.44 A-team 47 år
Hjalte Højmark Omkvist 15.56 *Reerslev 8 år
Helena Witt Nicolini 16.00 *Roskilde 9 år
Jair Nicolini 16.01 *Roskilde 44 år
Marius Brask 16.20   9 år
Gabriella Nicolini 16.23 *Roskilde 11 år
Rasmus Persson 16.24 NOS Medicos 40 år
Frederik Harding 16.53 *Reerslev 8 år
Max Andersen 17.01 Vibemosens Sprintere  
Kirsten Andersen 17.07 *Reerslev  
Freja Jensen 18.38    
Kurt Bach 18.46 Fløng Kondi  
Käthe Jusjong 18.47 Fløng Kondi  
Harry Hansen 18.53 *København 9 år
Bodil Engelmann 19.25 *Kastrup 40 år
Carlos Brask 19.59   6 år
Villads Nyegaard 20.03 Roskilde Svømning 7 år
Dorthe Nyegaard 20.04 KHIF-tri 41 år
Heidi Birnbaum Kristensen 20.20 *Hedehusene 56 år
Freja Jensen 20.27 *Kirke Hyllinge 8 år
Martin Egede Hansen 20.28 *Kirke Hyllinge 36 år
Pia Sørensen 20.29 *Kirke Hyllinge 39 år
Pouline Gringer 20.40 Solrød A.M. 45 år
Claudia S. Elgaard 20.43 *Farum 7 år
Anette S Elgaard 20.44 Fløng Kondi 39 år
Bent Petersen 20.57 Fløng Kondi 79 år
Jørn Aarenstrup Rasmussen 22.11 Fløng Kondi 67 år
Lauge Højmark Omkvist 22.53 *Reerslev 5 år
Kenneth Omkvist 22.57 *Reerslev 40 år
Sigrid Møller Hansen 24.03 *Kastrup 9 år
Anna 25.24 *København 6 år
Lone Nicolini 25.25 *Roskilde 42 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Marius Anton Møller Andersen 29.57 Vibemosens Sprintere 14 år
Rasmus Damgaard 33.30 *Hedehusene 16 år
Christian Odgaard 33.43 *Taastrup 43 år
Katja Andersen 34.10 *Hedehusene 31 år
Lars Jespersen 34.52 Fløng Kondi 51 år
Annette Jespersen 35.17 Fløng Kondi 50 år
Brian Kjelin Olsen 35.49 *Hedehusene 49 år
Dennis Wils 35.51 *Fløng 41 år
Per Magnusson 37.32 Fløng Kondi 42 år
Max Kirkeskov Villadsen 37.58 *Karlslunde 10 år
Preben Poulsen 37.59 Fløng Kondi 70 år
René Villadsen 38.01 *Karlslunde 41 år
Sanne Lindqvist 38.07 Fløng Kondi 55 år
Rikke Jensen 39.24 Greve Trim 46 år
Jeanette Westergaard 39.33 Greve Trim 45 år
Helle Eilersen 39.52 Fløng Kondi 47 år
Kim John Christiansen 40.05 Fløng Kondi 53 år
Maya Schröder 40.51 Solrød A.M. 45 år
Henny Krogh 43.00 Fløng Kondi 55 år
Tommy Jensen 44.16   45 år
Arne Jensen 44.20 *Korsør 54 år
Søren Damgaard 44.59 Fløng Kondi 47 år
Anders Damgaard 45.00   11 år
Anders Olsen 47.04   41 år
Kennet Nikolajsen 51.00 *Roskilde 44 år
Katrine Teresa Larsen 52.58 *Roskilde 57 år
Ralph Dänhardt 55.42 Fløng Kondi 60 +
Bitten Bacher 1.04.44 Fløng Kondi 69 år
RUTE 9 KM - 8,855 KM
Markus Zetterberg 40.37 IK Hellas 39 år
Thomas Bekker Larsen 41.45 *Roskilde 33 år
Bjarne D. Christensen 43.35 Fløng Kondi 52 år
Frank Kristiansen 43.57 Fløng Kondi  
Ib Handsdal 47.11 Greve Trim 59 år
Niels Mathisen 47.54 Fløng Kondi 53 år
Ole Bindesbøll 50.08 *Ågerup 57 år
Pia Kirkeskov Jensen 50.27 *Karlslunde 40 år
Ulla Ehbrecht 51.34 Team Ehbrecht 51 år
Tilde - hund 51.35 Team Ehbrecht  
Line Mathisen 51.43 Fløng Kondi 45 år
Gitte Nielsen 54.20 Fløng Kondi 49 år
Morten Kjær 54.44 *Greve 37 år
Anita Kjær 54.46 *Greve 38 år
Preben Gregersen 56.02 Viby Løbeklub 64 år
Dorte Henningsen 56.45 Greve Trim 49 år
Lene Grue 57.28 Fløng Kondi 60 år
Tine Burgaard 59.22 Løb for Livet 60 år
Ruth Breilev 1.00.22 Fløng Kondi  
RUTE 12 KM - 12,608 KM
Anders Frøhlke 54.22 *Solrød Strand 44 år
Kasper Roslyng 54.29 TIK Løberne 43 år
Claus Carlsen 58.06 Løb for Livet 59 år
Kaj Laursen 58.34 TIK Løberne 53 år
Stig Heller 59.29 Greve Trim 57 år
Niels Hougaard 1.00.59 De Glatte Ben 52 år
René Petersen 1.01.07 *Roskilde 49 år
Palle Sekshøj-Christensen 1.01.19 TIK Løberne 61 år
Steffen Holmann Olsen 1.01.32 Dansk Revision Hillerød 40 år
Per Frederiksen 1.01.48 TIK Løberne 56 år
René Leisted 1.01.51 Fløng Kondi  
Off Course Trail 1.02.41   41 år
Paul Johan Allaart 1.03.19 Fløng Kondi 59 år
Morten Krauw 1.04.03 Fløng Kondi 39 år
Søren Davidsen 1.09.22 Fløng Kondi 43 år
Allan Skaarup 1.10.58 TIF Volley 56 år
Mette Baagøe 1.11.55 Fløng Kondi  
Vibeke Strube 1.11.57 Løb for Livet/Fløng Kondi 60 år
Egon Kristiansen 1.13.12 Fløng Kondi 62 år
Bjarke Schaar 1.13.46 IK Hellas 46 år
Jan Tolstrup 1.17.28 *Ølstykke 49 år
Stefan Petersen 1.21.10 *Taastrup 54 år
POWER WALK/MOTIONSGANG
RUTE 3 KM - 2,857 KM
Else Jeppesen 24.50 *Kirke Såby 63 år
Maja Villasen 24.51 *Karlslunde 8 år
Bente Rasmussen 26.03 Fløng Kondi 50 år
Hans Kærlyt 28.08 *Kirke Såby 64 år
Winnie Damgaard 28.24 Fløng Kondi 48 år
Ellen 34.28 *Hedehusene 9 år
Malene Dores Amstrup 34.37 *Hedehusene 46 år
RUTE 6 KM - 6,610 KM
Bente Petersen 54.49 Fløng Kondi 71 år
Allis Nugaard 55.26 *Hedehusene 58 år
Kitty Kristiansen 1.15.30 Fløng Kondi 60 år
Comments