Hedelandsløb 20174. juni 2017

4. juni 20170

159 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en lidt kølig regnvejrsdag

2 nye rekorder i denne måned. På 12 km kvinder løb Anne Holm fra Tri Team Stevns i tiden 51.20 en forbedring på 28 sekunder af den tidligere rekord der var fra april 2011

Emil Holm fra Tri Team Stevns slog den tidligere rekord fra april 2016 på 6 km for mænd med 58 sekunder. Emil løb i tiden 21.54

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup: aarenstrup@aarenstrup.net

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 2. JULI 2017

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

RuteNavnTid:Klub/*ByAlder
L 3Simeon Hjorth Ratton10.56Greve Atletik16
L 3Rasmus Jæger11.13IK Hellas12
L 3Joakim Schnack11.18Tri Team Stevns13
L 3Søren Damgaard14.02Fløng Kondi48
L 3Cecilie Baess14.07Karlslunde Tri13
L 3Max Kirkeskov Villadsen14.12*Karlslunde11
L 3Emilie Jæger14.39IK Hellas10
L 3Hjalte Omkvist14.44*Reerslev8
L 3Emma Schnack14.55SHS Stevns15
L 3Anna Mandal15.07Karlslunde Tri13
L 3Kasper Granlund Thomsen15.48Greve Trim8
L 3Sebastian Henriksen17.37*Greve9
L 3Kjartal Hjorth17.39*Greve9
L 3Kristina Jensen18.16*Hedehusene12
L 3Andreas Henriksen18.17*Greve7
L 3Allan Henriksen18.2*Greve39
L 3Frederik Harding18.31*Reerslev8
L 3Stina Henriksen18.39*Greve38
L 3Rie Mandel18.59Viby Løbeklub36
L 3Claudia S. Elgaard19.01*Farum8
L 3Lisbeth Nielsen19.03*Viby53
L 3Lauge Omkvist19.08*Reerslev5
L 3Kenneth Omkvist19.09*Reerslev40
L 3Elva Maria Roslyng19.31*Høje-Taastrup13
L 3Bente Rasmussen19.44Fløng Kondi50
L 3Nikoline S. Elgaard20.22*Farum8
L 3Anette S. Elgaard20.23Fløng Kondi40
L 3Annisetta Petersen20.28Greve Trim55
L 3Drea Stenbæk21.32Viby Løbeklub48
L 3Tanja Formanski21.33Viby Løbeklub44
L 3Mette Thomsen21.39*Albertslund31
L 3Malene22.3*Hedehusene47
L 3Emilie Van Den Bergh22.38*Stærkende9
L 3Bastian Van Den Bergh22.4*Stærkende4
L 3Yvonne Van Den Bergh22.41*Reerslev56
L 3Sarah Hjorth22.44*Greve44
L 3Elias Kjelin Amstrup24.24*Hedehusene11
L 3Max Andersen24.39Avisruten12
L 3Jakob Groth-Christensen24.52*Taastrup41
L 3Arthur Groth-Christensen24.54*Taastrup6
L 3Jens Groth-Christensen24.56*Svendborg74
L 3Melanie Nordahl-Meyer25.14*Fløng7
L 3Hans E. Kærlejt25.24
L 3Gurli Groth-Christensen25.26*Svendborg68
L 3Martha Groth-Christensen25.37*Taastrup6
L 3Marianne Nordahl-Meyer25.43*Fløng31
L 3Oliver Nordahl-Meyer26.24*Fløng4
L 3Casper Nordahl-Meyer26.25*Fløng35
L 3Alberte Køster27.17*Taastrup6
L 3Charlotte Juhl27.21*Hedehusene53
L 3Maja Villasøn28.02*Karlslunde9
L 3Else Jeppesen28.03Kr. Såby63
L 6Emil Holm21.54Tri Team Stevns20
L 6Mikkel Stampe Hjorth24.41Greve Trim46
L 6Michael Gleap27.06Køge Atletik50
L 6Martin Køster31.16*Taastrup34
L 6Claus Thøsling Skourup31.41Solrød A.M46
L 6Lars Jespersen31.58Fløng Kondi51
L 6Karina Baess32.54Karlslunde Tri42
L 6Simon Brandenhoff33.45*Hedehusene33
L 6Michael Yde34.31Fløng Kondi53
L 6Ida Skaarup34.37*Lyngby22
L 6Allan Skaarup34.48TIF Volley57
L 6Annette Jespersen35.58Fløng Kondi56
L 6Kim Villadsen36.12*Måløv46
L 6Pia Kirkeskov Jensen36.29*Karlslunde41
L 6Eva Hansen37.41Stuven Løbe Klub61
L 6Christina Neergaard37.57*Vallensbæk28
L 6Rita Neergaard38.17Greve Trim
L 6Søren Andersen40.4Avisruten52
L 6Mikael Houbong41.22Avisrutens Løbeklub58
L 6Niels Bierbum44.54Fløng Kondi
L 6Dorte Henningsen46.1Greve Trim49
L 6Bertram Groth-Christensen52.35*Taastrup9
L 6Astrid Krumbach52.36
L 6Rikke Krumbach52.37
L 6Marianne Groth-Christensen52.38*Taastrup42
L 6Camilla Juhl55.09*Taastrup32
L 6Bitten Bacher57.03Fløng Kondi
L 6Morten Damgaard Pedersen57.2739
L 6Knud Mogens Jakobsen1.03.4478
L 6Per Ehbrecht1.04.16Team Ehbrecht58
L 9Brian Jæger37.29*Fløng43
L 9Palle Lambertsen (løbet længere?)37.5Tri Team Stevns17
L 9René Villadsen38.57*Karlslunde42
L 9Christian Schnack39.14Tri Team Stevns40
L 9Lars Henrik Jørgensen44.25Viby Løbeklub43
L 9Casper Hansen4738
L 9Dennis Wils47.1Avisruten42
L 9Ellen Krumbach47.36
L 9Tommy Sørensen47.38*Hvidovre65
L 9Christopher Krumbach47.51
L 9Christian Poulsen49.24Greve Trim
L 9Kim Petersen49.32Greve Trim54
L 9Helene Munch49.33Greve Trim44
L 9Kent Filsøe50.49A Team48
L 9Ellen Holm50.52*Roskilde55
L 9Jette Filsøe51.01A-Team47
L 9John Hansen51.02*Dalby50
L 9Maria Rasmussen52.22Viby Løbeklub19
L 9Glennie Davidsen52.31Gre37
L 9Torsten Jeziorske52.43Greve Trim61
L 9Thomas Kure Jacobsen52.44*Greve38
L 9Christine Kure Jacobsen52.51Greve Trim38
L 9Kim Odgaard52.53Greve Trim55
L 9Liselotte Lund53.01Coop Idræt51
L 9Kirsten Jeziorske53.04Greve Trim51
L 9Helle Eilersen53.21Fløng Kondi47
L 9Troels Nørgaard53.47Greve Trim47
L 9Trine Larsen54.05*Roskilde38
L 9Dorte Buresø56.34Greve Trim45
L 9Annet Thomsen56.35Greve Trim45
L 9Rikke Jensen56.35Greve Trim46
L 9Ulla H. Ehbrecht58.11Team Ehbrecht52
L 9Tilde Ehbrecht - hund58.12Team Ehbrecht
L 9Maria Østberg Hansen58.28Greve Trim19
L 9Pernille Østberg Hansen58.3Greve Trim51
L 9Annette Lacota59.34*Greve56
L 9Mette Ledgaard Ibsen59.34*Hvidovre43
L 9Kurt Majgård1.04.39Fløng Kondi62
L 9Lone Aalekjær1.26.01Solrød A.M63
L 12Laurits Wulf Holm49.02Tri Team Stevns16
L 12Kasper Tipsmark Nielsen51.06*Jyllinge35
L 12Anne Holm51.2Tri Team Stevns17
L 12Lars Nordlund51.55Run4All - Køge Atletik46
L 12Henrik Dalby Damm52.11Fløng Kondi52
L 12Hans Elmer54.08Greve Trim EsySport50
L 12Anders Frøhlke55.12*Solrød Strand45
L 12Markus Zetterberg55.14IK Hellas40
L 12Jørgen Kjær Jensen55.25*Svogerslev37
L 12Ian Nelson55.55Fløng Kondi35
L 12René Petersen56.52*Roskilde49
L 12Mads Isberg58.21Greve Trim41
L 12Nicklas Hedemand Jensen58.32*Hedehusene18
L 12Stig Heller59.02Greve Trim58
L 12Palle Sekshøj-Christensen59.43TIK Løberne61
L 12Robert Jakobsen59.4445
L 12Kasper Roslyng59.47TIK Løberne43
L 12Paul Johan Allaart1.02.20Fløng Kondi59
L 12Steffen Allaart1.02.33*Rødovre26
L 12Mette Baagøe1.07.36Fløng Kondi43
L 12Annette Pihl1.07.47Fløng Kondi48
L 12Denis Baagøe1.09.11Fløng Kondi50
L 12Brian Nørtoft Berntsen1.12.2048
L 12Brian Kjelin Olsen1.16.36*Hedehusene49
L 12Stefan Petersen1.21.36*Taastrup54
L 12Christina Winther1.28.09*Lejre38
PW 3Kirsten Andersen24.58*Reerslev
PW 3Lene Elgaard27.1Fløng Kondi61
PW 3Jens Iversen29.03Fløng Kondi64
PW 3Hugo Villadsen32.39*Ballerup72
PW 3Ingrid Villadsen34.03*Ballerup70
PW 3Emilie34.32HavdrupHonning7
PW 3Julie Lau35.12HavdrupHonning39
PW 3Freja35.13HavdrupHonning5
PW 6Pouline Gringer1.04.20Solrød A.M45
- EllenUdgået*Hedehusene9

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LYST TIL AT BLIVE MEDLEM AF FLØNG KONDI?

MØD OS PÅ FACEBOOK

Som medlem af Fløng Kondi får du opdateringer og endnu mere socialt liv på klubbens lukkede Facebook side - kun for medlemmer.

TILMELD DIG

Gå ikke glip af vores nyhedsbrev, der udkommer med jævne mellemrum