Hedelandsløb 20177. maj 2017

7. maj 201744

190 løbere og power walkere deltog i månedens Hedelandsløb på en gråvejrsdag med let vind og 8 grader.

Har du rettelser til resultatlisten så send en mail til Jørn Aarenstrup: aarenstrup@aarenstrup.net

DEJLIGT AT SE SÅ MANGE NYE LØBER I HEDELAND – TAK FORDI I KOM OG VAR MED

PÅ GENSYN TIL NÆSTE HEDELANDSLØB SØNDAG DEN 4. JUNI 2017

Bliv medlem af vores facebookgruppe https://www.facebook.com/Hedelandslob og få besked når resultatlisten er klar. Eller læs mere om løbet på hjemmesiden www.flongkondi.dk under Hedelandsløb

RuteNavnTid:Klub/*ByAlder
L 3Brian Andersen10.14*Tune39
L 3Ida Skaarup14.48*Lyngby22
L 3Oliver A. E.16.01*Tune9
L 3Cecilie Lassen16.1913
L 3Karoline Wex16.53Hand the ball Active25
L 3Mik Tustrup17.17*Herlev29
L 3Mikael Houborg17.23Avisrutens løbeklub58
L 3Katrine Albrechtsen17.4*Taastrup29
L 3Martin Albrechtsen17.55*Høje-Taastrup24
L 3Thomas Bülow Skouborg18.05*Jyllinge36
L 3Malene18.27*Hedehusene47
L 3Louise Heslevsen18.38*Herlev27
L 3Alexander Remmer18.53*Fløng8
L 3Frida Revall18.59Greve Atletik10
L 3Bente Rasmussen19.07Fløng Kondi50
L 3Ronja Revall19.1Greve Atletik8
L 3Anja Revall19.14Greve Trim45
L 3Freja Pixieline Gram Remmer19.48*Fløng7
L 3Freja Jonsen20.117
L 3Max August Møller Andersen20.14Avisruten12
L 3Alfred Otzen Andreasen20.15*Bagsværd11
L 3Anna20.22*Hedehusene8
L 3Linnea Fougt Andersen20.43*Hareskov8
L 3Jørn Aarenstrup Rasmussen21.17Fløng Kondi67
L 3Lærke Hansen21.33*Glostrup35
L 3Victor Lassen21.4911
L 3Vibeke Storm21.5*Lejre41
L 3Arthur Harkes Ellermann21.54*Hedehusene6
L 3Martin Ellermann21.56*Hedehusene39
L 3Lea21.56*Taastrup5
L 3Kimmie21.57*Taastrup39
L 3Berit Stegeager22.32*Roskilde
L 3Dorte Jensen22.33*Hedehusene
L 3Nanna M. Rosenberg22.46*Solrød6
L 3Mette Dahl Andersen22.47*Hareskov45
L 3Ingelise Møller22.48*Solrød45
L 3Peter Albert Hansen24.48*Gilleleje66
L 3Maja Villasøn25.05*Karlslunde8
L 3Else Jeppesen25.06*Kirke Såby63
L 3Ingrid Lund25.16
L 3Hans Kærlyt25.19*Kirke Såby64
L 3Nilaons Lund25.242
L 3Caroline Fuhrmann26.35*Hedehusene10
L 3Mette Fuhrmann26.36*Hedehusene43
L 6Jens Mundeli-Jensen28.3Team Lynkineserne50
L 6Stine Sonne31.52*Stenløse30
L 6Frantz Remmer34.38*Fløng36
L 6Casper Friis34.4929
L 6Allan Skaarup35.18TIF-Volley56
L 6Preben Christensen36.08Solrød A.M63
L 6Peter Sonne36.55*Ølstykke56
L 6Camilla Matthiassen37.07Fritidscenter Ydre Valby30
L 6Birgit Otzen Petersen37.22*Bagsværd46
L 6Mikkel Fougt Hansen37.47*Hareskov45
L 6Christine Pedersen38.08*Roskilde29
L 6Kasper Jakobsen38.09*Roskilde31
L 6Peter Spengler38.434
L 6Mathilde Fougt Andersen38.45*Hareskovby13
L 6Gustav Lund38.48*Roskilde13
L 6Rasmus Madsen39.07*Taastrup17
L 6Max39.09*Karlslunde10
L 6Pia Kirkeskov Jensen39.22*Karlslunde41
L 6Mads Otzen Andreasen39.34*Bagsværd14
L 6Christina Neergaard39.56*Vallensbæk28
L 6Rita Neergaard40.11Greve Trim51
L 6Kim Villadsen40.14*Måløv46
L 6Sarah Rasmussen41.14*Rødovre15
L 6Olivia Damsgaard41.15*Malmø Sverige12
L 6Jane Lavlund41.2658
L 6Natascha Waldorff41.443
L 6Anders Rasmussen41.4138
L 6Nick M. Larsen42.11*Glostrup35
L 6Trine Kobbernagel42.42*Hedehusene45
L 6Pia Hansen43.06Coop58
L 6Steen Fabian43.31*Solrød52
L 6Arne Jensen43.5154
L 6Annette Damm43.57Fløng Kondi49
L 6Søren Christiansen44.42*Solrød52
L 6Tage Nielsen45*Fløng54
L 6Therese Skov45.0734
L 6Marlene Richardt45.28*Hedehusene47
L 6Ruth Breilev45.29Fløng Kondi82
L 6Driss El Mekki45.5Fritidscenter Ydre Valby38
L 6Pia Bentzen46.155
L 6Lene Damsgaard46.12*Malmø Sverige42
L 6Isabella46.13*Ishøj9
L 6Loraine Reul46.15*Ishøj43
L 6Hans-Erik Anderberg46.32*Greve54
L 6Berith Knudsen46.47Out Run Frederikssund52
L 6Kennet Nikolajsen47.03*Roskilde44
L 6Per H. Ehbrecht47.11Team Ehbrecht57
L 6Niklas Damsgaard47.25*Malmø Sverige10
L 6Karsten Waldorff Nielsen47.3*Malmø Sverige46
L 6Bent Petersen47.35Fløng Kondi79
L 6Asger K. Jensen49.14*Fredensborg52
L 6Morten Madsen51.27*Taastrup50
L 6Johanne Madsen51.38*Taastrup14
L 6Lene Nielsen51.4*Taastrup45
L 6Tommy Jensen58.2645
L 6Rasmus N. Jensen58.22*Taastrup14
L 6Nora Al-Sayegh1.06.35Fritidscenter Ydre Valby13
L 6Alexandra Surov1.06.38Fritidscenter Ydre Valby14
L 6Rasmus Jensen1.16.20*Fløng5
L 6Martin H. Jensen1.16.57*Fløng35
L 6Bonnie Halberg1.17.19*Fløng37
L 6Natali Halberg1.17.20*Fløng12
L 9Claus Ankjærgaard35.2844
L 9René Villadsen39.34*Karlslunde41
L 9Jan Lynggaard39.59Det høje Tårn27
L 9Jesper Lassen40.34Avisruten40
L 9Mads Emil Møller Andersen43.41Avisruten Løbeklub25
L 9Bo Ahrensberg44.34Coop Idræt53
L 9Thomas Aarup Larsen44.47*Roskilde31
L 9Charlotte Dalsgaard45.55*Køge40
L 9Dennis Wils46.22Avisruten42
L 9Søren Damgaard46.48*Fløng48
L 9Jan Rasmussen46.56*Glostrup56
L 9Morten Albrechtsen47.2*Taastrup
L 9Carsten Andreasen47.24*Bagsværd46
L 9Thorbjørn Rysgaard47.52*Kastrup42
L 9Dan Ahrensberg48.24ALOT53
L 9Jimmi Jalris48.34*Vindinge44
L 9Kasper Granlund Thomsen48.38Greve Atletik8
L 9Annemette Heller48.39Greve Trim61
L 9Chr. Poulsen48.44Greve Trim41
L 9Annette Schmidt49.06Greve Trim51
L 9Lars Ahn Pedersen49.06*Roskilde44
L 9Tidtagnings seddel?49.33
L 9Carsten Larsen49.44Greve Trim39
L 9Kjeld Ole Munk49.46*Greve61
L 9Janus Ringling50.02*Køge25
L 9Camilla Bülow Hansen50.23*Greve20
L 9Jane Hvergel Kryger50.24*Lellinge - Køge44
L 9Anne Holm51.15Greve Trim50
L 9Anders Elmkjær51.22Greve Trim51
L 9Liselotte Lund51.48*Hedehusene51
L 9Lene Korsgaard52.04Coop Idræt68
L 9Ole Bindesbøll53.21*Roskilde57
L 9Steen Gertsen54Greve Trim56
L 9Kim Petersen54.01Greve Trim54
L 9Søren Andersen54.06Avisruten Løbeklub51
L 9Jeanette Westergaard54.11Greve Trim46
L 9Kirsten Jezierski54.12Greve Trim51
L 9Kim Odgaard54.16Greve Trim55
L 9Bettina Bülow54.17Greve Trim53
L 9Helle Nielsen54.18Greve Trim52
L 9Annet Thomsen54.18Greve Trim45
L 9Pernille Ærenlund54.22Greve Trim47
L 9Jan Meier54.23Greve Trim48
L 9Troels Nørgaard54.24Greve Trim47
L 9Helen Street Palskov55.16Greve Trim53
L 9Tilde - hund55.16Team Ehbrecht
L 9Ulla H. Ehbrecht55.17Team Ehbrecht52
L 9Niels Andersen56.18Greve Trim68
L 9Benedikte Kruuse Larsen56.19TIK løberne
L 9Freddie Flindt-Hansen56.2Greve Trim75
L 9Marianne Orbesen57.07*Roskilde45
L 9Hanna Larsen58.03TIK løberne
L 9PerFunch59TIK løberne50
L 12Henrik Dalby Damm50.35Fløng Kondi52
L 12Bruno Gross52.12Greve Trim
L 12Kasper Roslyng52.14TIK løberne43
L 12Marius Anton Møller55.23Avisruten Løbeklub14
L 12Peter Iversen55.26*Solrød Strand43
L 12Jens Arne Christiansen55.34Blovstrød Løverne58
L 12Morten Damgaard Pedersen57.51*Roskilde39
L 12Niels58.52De Glatte Ben53
L 12Stig Heller59.13Greve TRim57
L 12Jorge Martinez59.2445
L 12Steffen Holmann Olsen59.4840
L 12Per Frederiksen1.00.09TIK løberne57
L 12Steffen Allaart1.01.58*Rødovre25
L 12Paul Allaart1.01.59Fløng Kondi59
L 12Palle Sekshøj-Christensen1.02.25TIK løberne61
L 12Ulrik Rosenberg1.05.42*Solrød49
L 12Torben Hansen1.06.29Fløng Kondi40
L 12Daniel Iversen1.08.58*Solrød14
L 12Lara Schwerdt1.09.31*Rødby31
L 12Martin Løje1.09.32*Rødby40
L 12Brian Kjelin Olsen1.13.00*Hedehusene49
L 12Hanne Hansen1.13.24Fløng Kondi50
L 12Maria Kolby Rasmussen1.14.50TIK løberne41
PW 3Lene Elgaard Iversen30.51Fløng Kondi61
PW 3Jens Iversen30.52Fløng Kondi64
PW 6Michael Østergaard47.54Jyllinge Løbeklub PW team57
PW 6Charlotte Heller52.05Greve Trim53
PW 6Fritz Jüngling1.03.43Tune IF Trim74
PW 6Karin Christensen1.10.41Solrød A.M55
PW 6Bitten Bacher1.10.42Fløng Kondi69
PW 6Pouline Gringer1.10.43Solrød A.M45
- Niels BierbumUdgåetFløng Kondi
- Ellen HolmUdgået*Roskilde

44 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

LYST TIL AT BLIVE MEDLEM AF FLØNG KONDI?

MØD OS PÅ FACEBOOK

Som medlem af Fløng Kondi får du opdateringer og endnu mere socialt liv på klubbens lukkede Facebook gruppe (kun for medlemmer) eller på klubbens Facebook side (offentlig).

TILMELD DIG

Gå ikke glip af vores nyhedsbrev, der udkommer med jævne mellemrum